• strona_Avital_640x300
  • strona_Amigo_640x300
  • strona_Savall_640x300
  • Happening Gitarowy


Wpisy

CZYTAJ WIĘCEJ
Pociągiem na Happening Gitarowy
Pociągiem na Happening Gitarowy za darmo!

18.08.2014

Mieszkacie poza Poznaniem? Nie szkodzi. Na tegoroczny Happening Gitarowy możecie dojechać za darmo pociągami Kolei Wielkopolskich.


CZYTAJ WIĘCEJ
news o pierwszym tyg
Pierwszy festiwalowy tydzień przed nami

18.08.2014

Po Inauguracji Akademii Gitary w Gnieźnie i Poznaniu, pora wyruszyć z koncertami w Wielkopolskę. W pierwszym tygodniu na festiwalowiczów czeka ponad dziesięć koncertów w dwunastu miejscowościach. To będą dni przepełnione muzyką.


CZYTAJ WIĘCEJ
Avi_2_m (23)
Akademia Gitary 2014 rozpoczęta!

18.08.2014

Za nami Inauguracja siódmej edycji Akademii Gitary. Tegoroczny festiwal rozpoczął się wyjątkowym koncertem, podczas którego mogliśmy usłyszeć duet gitary klasycznej i mandoliny. Wspólnie z Łukaszem Kuropaczewskim wystąpił niezwykle utalentowany i błyskotliwy muzyk – Avi Avital. Publiczność w Gnieźnie i Poznaniu przyjęła artystów bardzo entuzjastycznie, dziękując za brawurowy występ owacjami na stojąco.


CZYTAJ WIĘCEJ
pierniczki
Gitara łączy pokolenia

18.08.2014

Na odkrywanie uroków brzmienia gitary nigdy nie jest za późno. Dlatego też w ramach tegorocznej edycji festiwalu rusza projekt Akademia Gitary: 60+, którego celem jest aktywizacja seniorów oraz zwiększenie ich udziału w lokalnym życiu kulturalnym.


CZYTAJ WIĘCEJ
spot
„Gitarzysta na dachu”, czyli spot 2014 [VIDEO]

18.08.2014

Chcąc zaprosić Was do wzięcia udziału we wszystkich wydarzeniach organizowanych w ramach Akademii Gitary, zespół festiwalowy wdrapał się na jeden z dachów w okolicy Starego Rynku w Poznaniu.


CZYTAJ WIĘCEJ
STUDIO WTK
Akademia Gitary na ekranie! [VIDEO, odc. I]

15.08.2014

Zapraszamy do obejrzenia pierwszego odcinka studia festiwalowego, realizowanego przez telewizję WTK. Cykl magazynów, relacjonujący wydarzenia Akademii Gitary przygotowuje red. Liliana Skibińska.


CZYTAJ WIĘCEJ
Inauguracja
Wielkie otwarcie Akademii Gitary 2014

11.08.2014

Już w najbliższą sobotę, 16 sierpnia, rozpocznie się tegoroczna edycja Akademii Gitary. Jak co roku zapraszamy na uroczyste koncerty otwierające festiwal do Gniezna i Poznania. W tym roku Akademia Gitary rozpocznie się od światowej premiery „Jerusalem Concerto”. Występ Aviego Avitala i Łukasza Kuropaczewskiego zapoczątkuje gitarowy maraton w całej Wielkopolsce.


CZYTAJ WIĘCEJ
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Rozpoczęcie Jarocińskiej Akademii Gitary

11.08.2014

W poniedziałek, 18 sierpnia, mury kościoła św. Marcina w Jarocinie wypełni muzyka. To za sprawą duetu klarnetowo-gitarowego, który tworzą Jan Jakub Bokun i Jakub Kościuszko. Ich koncert otworzy „Jarocińską Akademię Gitary” oraz kurs gitarowy, który do Jarocina wraca po roku przerwy.


CZYTAJ WIĘCEJ
Bianka Szalaty
Młodzi i zdolni

11.08.2014

Dla wielu Akademia Gitary to przede wszystkim koncerty największych światowych gwiazd muzyki. Jednak równie ważną misją festiwalu jest wspieranie młodych artystów – niezwykle utalentowanych, ale stojących dopiero u progu wielkiej muzycznej kariery.


CZYTAJ WIĘCEJ
Beijing Guitar Duo (11)
Beijing Guitar Duo zachwycił poznańską publiczność

11.08.2014

W ubiegłą niedzielę w Poznaniu wystąpił Beijing Guitar Duo – jeden z najlepszych współczesnych zespołów gitarowych na świecie. Koncert Chinek był niezwykłą zapowiedzią tegorocznej edycji Akademii Gitary.


« 1, 2, 3, 4, 5 ... 7, »