• strona_Avital_640x300
  • strona_Amigo_640x300
  • strona_Savall_640x300
  • Happening Gitarowy


Wpisy

CZYTAJ WIĘCEJ
happening_obrazek
Przyjdź na Happening i wygraj gitarę!

28.08.2014

Happening Gitarowy to okazja do zagrania nieśmiertelnego rockowego przeboju w towarzystwie kilkuset innych miłośników sześciu strun. Co więcej, jeden z uczestników wydarzenia wróci do domu z nową gitarą!


CZYTAJ WIĘCEJ
IMG_8224-004
„Poznań bardzo pozytywnie mnie zaskoczył” [WYWIAD]

27.08.2014

Rozmowa z Vicente Amigo, w której mistrz flamenco opowiedział o wpływie Paco de Lucíi na jego muzykę, o swoich wrażeniach po poznańskim koncercie w Auli UAM oraz pobycie w Poznaniu.


CZYTAJ WIĘCEJ
Happening - foto
Happening Gitarowy 2014 już za kilka dni!

25.08.2014

Happening Gitarowy to największe wydarzenie Akademii Gitary. Impreza od lat gromadzi na poznańskim Starym Rynku kilkuset amatorów sześciu strun. W tym roku nie będzie inaczej. Dzięki Kolejom Wielkopolskim uczestnicy spoza Poznania mogą dojechać na Happening za darmo. Dodatkowo, będzie można wygrać gitarę!


CZYTAJ WIĘCEJ
Z-Star - foto
Będzie wielka energia… [WYWIAD]

25.08.2014

Rozmowa z Zee Gachette, liderką zespołu Z-Star, która poprowadzi tegoroczny Happening Gitarowy: o jej muzycznej historii, wspomnieniach związanych z Jarkiem Śmietaną i festiwalowych występach.


CZYTAJ WIĘCEJ
kk
Zapowiedź kolejnego gitarowego tygodnia

25.08.2014

Przed nami następny emocjonujący weekend przepełniony muzyką. Tym razem będzie bardzo rock’n’rollowo. Poznań i całą Wielkopolskę zaleje moc brzmiących gitar. Ponownie sale koncertowe, kościoły i zamki w całym województwie wypełnią się muzyką. Jednak największe gitarowe granie tego lata odbędzie się w ostatnią niedzielę wakacji na Starym Rynku w Poznaniu.


CZYTAJ WIĘCEJ
Amigo&band-3sm
Flamenco najwyższej próby

25.08.2014

Za nami długo wyczekiwany koncert Vicente Amigo. Artysta zachwycił poznańską publiczność nie tylko doskonałą techniką, ale przede wszystkim niezwykłą, natchnioną grą.


CZYTAJ WIĘCEJ
kids
Dzieci w muzycznej podróży

25.08.2014

W minioną niedzielę w Folwarku Konnym w Hermanowie odbyło się pierwsze czterech festiwalowych wydarzeń z serii Akademia Gitary: kids. Tego dnia dzieci odbyły niezwykłą podróż przez tańce świata.


CZYTAJ WIĘCEJ
Chór - foto
Fuzja dwóch festiwali

25.08.2014

W tym roku mieliśmy już okazję usłyszeć brzmienie gitary w towarzystwie orkiestry, w duecie z mandoliną, klarnetem czy cymbałami. Tym razem gitarzysta pojawi się na scenie wraz z Chórem Chłopięcym „Ąžuoliukas”. Takiego koncertu w ramach festiwalu jeszcze nie było!


CZYTAJ WIĘCEJ
Avi_1_m (5)
„Czuję, że tchnęliśmy życie w ten utwór” [WYWIAD]

18.08.2014

Rozmowa z Avim Avitalem, w której izraelski muzyk opowiada o swoich początkach z mandoliną, odczuciach przed wielkopolskimi koncertami oraz o tym, jak brzmi Jerozolima.


CZYTAJ WIĘCEJ
IMG_8175
Vicente Amigo – mistrz flamenco lada dzień w Poznaniu

18.08.2014

Już w najbliższą sobotę w Auli UAM zabrzmi flamenco w wykonaniu niekwestionowanego współczesnego mistrza tego gatunku – Vicente Amigo, zwanego często następcą wielkiego Paco de Lucii.


« 1, 2, 3, 4 ... 7, »