Wielkie otwarcie Akademii Gitary 2014

InauguracjaJuż w najbliższą sobotę, 16 sierpnia, rozpocznie się tegoroczna edycja Akademii Gitary. Jak co roku zapraszamy na uroczyste koncerty otwierające  festiwal do Gniezna i Poznania. W tym roku Akademia Gitary rozpocznie się od światowej premiery „Jerusalem Concerto”. Występ Aviego Avitala i Łukasza Kuropaczewskiego zapoczątkuje gitarowy maraton w całej Wielkopolsce.

Inauguracyjny duet stworzy koncertujący na całym świecie mandolinista izraelskiego pochodzenia – Avi Avital oraz Łukasz Kuropaczewski, jeden z czołowych polskich gitarzystów klasycznych. Prapremierowo wykonają utwór skomponowany specjalnie dla nich przez włoskiego kompozytora – Angelo Gilardino. Muzykom towarzyszyć będzie Orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu pod batutą Michała Klauzy.

Artystycznym celem Avitala jest popularyzacja i zmiana postrzegania mandoliny. Jako pierwszy mandolinista zdobył on nominację do nagród Grammy®. Jego gra określana jest jako kunsztowna i pełna wrażliwości. Razem z Łukaszem Kuropaczewskim – cenionym gitarzystą, wykładowcą oraz dyrektorem artystycznym Akademii Gitary stworzą wirtuozerski duet.

Na koncert gnieźnieński zapraszamy do Auli I Liceum Ogólnokształcącego, w sobotę 16 sierpnia, o godzinie 19:00. Wejściówki na to wydarzenie dostępne są w Centrum Kultury „Scena To Dziwna”. Inauguracja w Poznaniu odbędzie się w Auli UAM, w niedzielę 17 sierpnia o godzinie 19:00. Bilety dostępne są na stronie eBilet.pl i Eventim.pl oraz w poznańśkim CIM.

Cały program Akademii Gitary 2014 jest dostępny tutaj.

Zapraszamy!

Inuguracja Akademii Gitary 2014

Łukasz Kuropaczewski – gitara
Avi Avital – mandolina
Orkiestra Teatru Muzycznego w Poznaniu
Michał Klauza – dyrygent

Sobota, 16 sierpnia, godz. 19:00
Aula I Liceum w Gnieźnie
Wejściówki do odbioru w CK „Scena To Dziwna”

Niedziela , 17 sierpnia, godz. 19:00
Aula UAM w Poznaniu
Bilety do nabycia na stronie eBilet.pl i Eventim.pl oraw w poznańśkim CIM.

Autor: Agata Ziomek, Lucyna Eich