Wielkie gitarowe święto za nami

W minioną niedzielę na poznańskim Starym Rynku odbył się coroczny Happening Gitarowy. Niepewna pogoda nie przestraszyła miłośników sześciu strun – na Starówce zjawiło się ich niemal trzystu. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z tego wyjątkowego wydarzenia.

W ostatni dzień wakacji gitarzyści nie wystraszyli się deszczowej pogody i tłumnie zgromadzili się na Starówce. Szczęście dopisało muzykom – na czas wspólnego grania utworu „The Passenger” Iggy’ego Popa niebo przejaśniło się.

Akordy nie sprawiały trudności nawet najmłodszym gitarzystom. Muzycy w każdym wieku i o różnym poziomie zaawansowania świetnie zestroili się z prowadzącym Wojciechem Jurkiewiczem oraz gwiazdą Happeningu – brytyjskim zespołem Z-Star. Uczestników wspierała ze sceny również trzydziestoosobowa orkiestra gitarowa Bielefelder Gitarrenensemble oraz uczniowie Szkoły Muzycznej T. Burton.

Do Poznania zjechali gitarzyści z całej Wielkopolski. Część z nich dotarła do Poznania za darmo pociągami Kolei Wielkopolskich. Spośród wszystkich zarejestrowanych uczestników Happeningu wylosowano jedną osobę, która otrzymała gitarę klasyczną Martinez ufundowaną przez Interton Classic.

Po sukcesie tegorocznego Happeningu Gitarowego trudno nie zgodzić się ze słowami dyrektora festiwalu Marcina Poprawskiego: My poznaniacy, Wielkopolanie potrafimy wspólnie muzykować.

Foto: Agata Ożarowska – Nowicka

Autor: Konstancja Łazowa