Podróżuj za festiwalem

Wydarzeniom Akademii Gitary patronuje Wielkopolska Organizacja Turystyczna

Wydarzeniom Akademii Gitary patronuje Wielkopolska Organizacja Turystyczna

Odkryj z nami Wielkopolskę!

Po co fanom gitary mapa i kompas? Żeby nie przegapić żadnego z festiwalowych wydarzeń! A o to nie trudno, bowiem Akademia Gitary dociera z sześcioma strunami aż do kilkudziesięciu miejsc w regionie.

Nasze 7-letnie doświadczenie związane z organizacją festiwalu potwierdza tezę, że gitara to najbardziej mobilny instrument. Przez trzy tygodnie przemierzamy z nią każdego sierpnia i września setki kilometrów, a zasięg wydarzeń organizowanych w ramach programu to ewenement na skalę Europy. To właśnie docieranie do tak wielu miejsc rozlokowanych po całej Wielkopolsce sprawia, że Akademia Gitary coś więcej niż tylko zestaw muzycznych wydarzeń, których latem możemy naliczyć wiele.

Podróżowanie za festiwalem

Akademia Gitary dostarcza kilkudziesięciu pretekstów (w postaci festiwalowych wydarzeń) do opuszczenia domu i udania się w podróż, dzięki której możemy odkryć nie tylko piękno gitarowych dźwięków, ale i uroki otaczającego nas świata. Staramy się, aby każdego roku festiwal prezentował nowe, niezwykłe miejsca regionu – dworki, pałace, kościoły, a także synagogi, folwarki, ruiny i plenery, których urok współtworzy klimat koncertów. Wszystkie te miejsca służą nam doskonale jako sale koncertowe.

Spotkajmy się w Poznaniu

Swoistym manifestem, będącym wyrazem miłości do gitary, a zarazem wydarzeniem zachęcającym do podróżowania po Wielkopolsce jest także tegoroczny Happening Gitarowy, podczas którego zabrzmi legendarny „Pasażer” z repertuaru Iggy’ego Popa. Jeśli wciąż wahacie się, czy dołączyć do kilkuset gitarzystów zgromadzonych 31 sierpnia na Starym Rynku w Poznaniu, mamy dla Was małą zachętę. Miłośników gitary z całego regionu dowiozą do Poznania za darmo Koleje Wielkopolskie.

Życzymy smacznego!podróż2

Wydarzenia w ramach tegorocznej edycji Akademii Gitary budzą ogromny apetyt, dlatego przed wyjściem z domu oprócz kompasu i mapy nie zapomnijcie o stosie kanapek i termosie z herbatą. W podróżowaniu za festiwalem pomogą Wam przygotowane przez nas propozycje wycieczek.