Plan podróży

Akademia Gitary w drodze

Gitara będzie przez sierpień i wrzesień podróżować po całej Wielkopolsce.  Na muzyczną wyprawę może się wybrać każdy miłośnik sześciu strun. W wielu urokliwych miejscach rozsianych po całym województwie będzie można odnaleźć gitarę w różnych brzmieniach i aranżacjach.

GITARA KLASYCZNIE
Zestaw koncertów dla miłośników wyjątkowego brzmienia gitary klasycznej: solo, w duecie, czy w kwartecie. Ten instrument w rękach profesjonalistów może zaskoczyć swoimi możliwościami i niezwykłą różnorodnością barw – każdy z muzyków odnajduje w niej coś innego, indywidualnego.

AGf_katalog_mapki_gitara_klasycznie_640px

GITARA W DIALOGU
Gitara klasyczna w ciekawych zestawieniach i niecodziennych aranżacjach. Możemy usłyszeć ten instrument w połączeniu z mandoliną, klarnetem, cymbałami, skrzypcami, wiolonczelą i chłopięcym chórem. Każde połączenie jest absolutnie inne i otwiera zupełnie nowe możliwości przed artystami. Niebywała gratka dla amatorów ciekawych współbrzmień.

AGf_katalog_mapki_gitara_w_dialogu_640px

RÓŻNORODNOŚĆ BRZMIENIA
Gitara to nie tylko klasyka. Bogactwem tego instrumentu jest niezwykła różnorodność. Na festiwalu spotkamy ją w temperamentnym flamenco, w wersji rock’n’rollowej, swingująco jazowej, barokowo śpiewnej i tanecznej. Poznamy również moc brzmienia gitar grających wspólnie – za sprawą profesjonalnej orkiestry gitarowej i rzeszy miłośników tego instrumentu, którzy wspólnie muzykować będą na Rynku w Poznaniu i Jarocinie.

AGf_katalog_mapki_roznorodnosc_brzmienia_640px

FAMILIJNIE
Muzyka łączy pokolenia, a gitara doskonale się w tej roli sprawdza. Najmłodszych zachęcamy do zabawy z instrumentem podczas koncertów i warsztatów plastycznych. Seniorów zapraszamy na gitarowy piknik międzypokoleniowy, który gwarantuje znakomite muzyczne doznania i miło spędzony czas w towarzystwie gitary klasycznej.

AGf_katalog_mapki_familijnie_640px

Zapraszamy na wyprawę z Akademią Gitary!