Propozycje na zakończenie gitarowej podróży

zapowiedź tygodniaPrzed nami  ostatni tydzień gitarowego maratonu w Wielkopolsce. Zanim niedzielny występ Arianny Savall w poznańskiej Auli UAM na dobre zamknie tegoroczną edycję festiwalu, czeka na nas jeszcze kilka wydarzeń i koncertów.

W najbliższy weekend po raz kolejny będziemy mogli usłyszeć Łukasza Kuropaczewskiego, tym razem wystąpi jako członek zespołu Emanations Quartet. Na scenie pojawi się wspólnie z Karoliną Jaroszewką, Marią Nowak i Maciejem Frąckiewiczem. Emanations Quartet to niecodzienne połączenie skrzypiec, wiolonczeli, akordeonu i gitary. Na koncerty zespołu zapraszamy w piątek, 5 września, do Konina oraz w sobotę, 6 września, do Czarnkowa.

Muzyczną podróż w czasie zagwarantuje Jacaras. Zespół złożony ze studentów wrocławskiej Akademii Muzycznej wykonuje pieśni i tańce z barokowej Hiszpanii. Oryginalne siedemnasto- i osiemnastowieczne kompozycje zostały zaaranżowane przez kierownika zespołu, profesora Piotra Zaleskiego, na współczesne instrumentarium. Dodatkowo wspólnie z zespołem koncertuje meksykańska wokalistka, specjalizująca się w śpiewie barokowym – Julieta Gonzalez-Springer. Na muzyczną podróż po dawnej Hiszpanii zapraszamy w sobotę do Dąbrówki oraz w niedzielę do Murowanej Gośliny.

Na zakończenie festiwalu mamy również propozycje dla miłośników mniej klasycznych brzmień. 6 września w Gnieźnie wystąpi Leszek Cichoński i Groove Control.  7 września w Spichlerzu Polskiego Rocka w Jarocinie zabrzmi swing i jazz w wykonaniu zespołu Zigzag Paradise.

W ten weekend w Gnieźnie i Jarocinie z gitarą będą bawić się również najmłodsi. Zachęcamy wszystkie dzieci do udziału w kolejnych wydarzeniach w ramach projektu Akademia Gitary: kids. Koncert oraz warsztaty dla dzieci odbędą się 6 września w Gnieźnie oraz 7 września w Jarocinie. Szczegółowe informacje oraz zapisy tutaj.

Wszystkich festiwalowiczów zapraszamy również w na wielki finał Akademii Gitary 2014. Na zakończenie tegorocznej edycji  wystąpi Arinna Savall i Petter U Johansen z projektem łączącym muzykę Skandynawii i Katalonii – Hirundo Maris „Pieśni Południa i Północy”.

Do zobaczenia na gitarowym szlaku!

Szczegółowy program festiwalu dostępny jest tutaj.

Autor: Lucyna Eich