Pierwszy festiwalowy tydzień przed nami

news o pierwszym tygPo Inauguracji Akademii Gitary w Gnieźnie i Poznaniu, pora wyruszyć z koncertami w Wielkopolskę. W pierwszym tygodniu na festiwalowiczów czeka ponad dziesięć koncertów w dwunastu miejscowościach. To będą dni przepełnione muzyką.

W najbliższy czwartek zapraszamy do Dziekanowic na dwa koncerty oraz piknik międzypokoleniowy.  W Kościele pw. Św. Anny i Św. Wawrzyńca wystąpi Poznański Kwartet Gitarowy, a chwilę później, w Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy będzie można posłuchać Pierwszej Poznańskiej Niesymfonicznej Orkiestry Ukulele. Oba koncerty oraz gitarowy piknik odbędą się w ramach Akademii Gitary: 60+. Zapraszamy do Dziekanowic z całą rodziną.

W piątek w Jarocinie zakończy się również Jarocińska Akademia Gitary, czyli kurs mistrzowski dla młodych adeptów gitary klasycznej.  O godzinie 16:30 w Pałacu Radolińskich odbędzie się koncert uczestników, którzy podczas lekcji z najlepszymi pedagogami w Polsce szlifowali swoje muzyczne umiejętności. W Poznaniu zaś zapraszamy na kolejne warsztaty gitarowe w KontenerArt, tym razem motyw przewodni stanowić będzie piosenka autorska.

Sobota to dzień Happeningu Gitarowego w JarocinieWspólnie zagramy przebój Iggy’ego Popa „The Passenger”. Każdy kto tylko zechce może tego dnia muzykować z nami na Rynku w Jarocinie. Startujemy o godzinie 11:30.  Happening poprowadzą zespół Instant Blues oraz Robert Horna. Po wspólnym graniu, o godzinie 12:00 rozpocznie się koncert zaproszonych na Happening artystów.  Film instruktażowy oraz nuty „The Passengera” dostępne są tutaj.

W weekend, w różnych miejscowościach w całej Wielkopolsce, będzie można uisłyszeć  trzech znakomitych solistów. Recitale gitarowe dadzą Pino Feola z Włoch, Petra Poláčková z Czech oraz Sanel Redžić z Bośni i Hercegowiny. Ponad to czekają nas występny znakomitego duetu z Białorusi, Jana Skryhana i Michaela Leontchika, który łączy gitarę klasyczną z tradycyjnymi białoruskimi cymbałami.

Akademia Gitary dotrze z artystami do Wągrowca, Jarocina, Krotoszyna, Puszczykowa, Lubinia, Gniezna, Dobrzycy, Pobiedzisk i Turku.  Warto więc udać się w podróż za ulubionym artystą, aby usłyszeć go na żywo w jednej z wybranych miejscowości.

Najważniejszym wydarzeniem tego tygodnia będzie występ Mistrza flamenco – Vicente Amigo z zespołem. Na ten niezwykły koncert zapraszamy wszystkich fanów hiszpańskiej muzyki do Auli UAM, w sobotę, 23 sierpnia, na godzinę 19:00.

W niedzielę czeka na Nas również pierwsze wydarzenie w ramach Akademii Giatry: kids. Wszystkie dzieci zachęcamy do wzięcia udziału w warsztatach plastycznych i koncercie w Hermanowie.

Szczegółowy program festiwalu dostępny jest tutaj.

Zapraszamy!

Autor: Lucyna Eich