O kursach

Edukacja muzyczna jest jednym z najważniejszych założeń Akademii Gitary, dlatego nieodłącznym elementem Festiwalu są gitarowe Kursy Mistrzowskie. W ramach ich tegorocznej edycji odbędą się dwa niezależne cykle warsztatowe.

Kurs Mistrzowski w Poznaniu (2013) - lekcja z Manuelem Barrueco_2 - fot. DeKaDeEsPierwszym z nich będzie Jarocińska Akademia Gitary (18-23.08.2014) – kurs dla młodszych gitarzystów, w szczególności tych uczących się w szkołach muzycznych I i II stopnia, podczas którego odbędą się lekcje mistrzowskie prowadzone przez najlepszych polskich nauczycieli oraz wykładowców gitary. Towarzyszyć im będą koncerty oraz happeningi.

Drugim kursem będzie Kurs Mistrzowski w Poznaniu (25-28.08.2014), dedykowany najlepszym adeptom gitary klasycznej, posiadającym już ugruntowaną wiedzę oraz doświadczenie w grze na tym  instrumencie. Podczas warsztatów będą oni mogli szlifować swoje umiejętności pod okiem międzynarodowej kadry nauczycielskiej.

Szczegółowe informacje dotyczące kursów, ich regulaminy oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się w zakładkach Jarocińska Akademia Gitary oraz Kurs Mistrzowski w Poznaniu.