Gitara łączy pokolenia

pierniczkiNa odkrywanie uroków brzmienia gitary nigdy nie jest za późno. Dlatego też w ramach tegorocznej edycji festiwalu rusza projekt Akademia Gitary: 60+, którego celem jest aktywizacja seniorów oraz zwiększenie ich udziału w lokalnym życiu kulturalnym.

O tym, że Akademia Gitary słynie z różnorodnego programu artystycznego wiadomo nie od dziś. Poprzez urozmaicony zestaw muzycznych wydarzeń staramy się trafić w gusta słuchaczy w każdym wieku, w tym także seniorów. To bardzo dobrze, że Akademia Gitary włącza do działania seniorów. Dla mnie festiwal jest wspaniałym przeżyciem z cudowną młodzieżą - mówi pani Krystyna Piotrowska, w festiwalowym gronie przyjaciół zwana Babcią Krysią.

Na piknik z gitarą

21 sierpnia, w ramach cyklu Akademia Gitary: 60+ w Dziekanowicach odbędzie się gitarowy piknik rodzinny. Temu prawdziwie międzypokoleniowemu spotkaniu potowarzyszą oczywiście wydarzenia muzyczne. Pierwszym z nich będzie koncert muzyki klasycznej w wykonaniu Poznańskiego Kwartetu Gitarowego. Zaraz potem, w zupełnie inny, pełen humoru nastrój zabierze nas Pierwsza Poznańska Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele.

Słodkie pomaganie

W tym roku seniorzy odpowiadają także za pieczenie legendarnych już pierniczków Babci Krysi. Korzenne ciasteczka w kształcie gitary już na dobre stały się symbolem Akademii Gitary. Jak co roku, pomogą w zbiórce publicznej na rzecz Stowarzyszenia Wielkopolan Bona Fide i Fundacji Niesiemy Nadzieję. Do wzięcia udziału w akcji zachęca sama Babcia Krysia: Trzeba wyjść z domu i zrobić coś ważnego, a piekąc pierniczki pomagamy w zbiórce publicznej na rzecz nieuleczalnie chorych dzieci.

21.08.2014 | DziekanowiceAG_60plus-01

16:00 | Kościół pw. Św. Anny i Św. Wawrzyńca | Poznański Kwartet Gitarowy
17:30 | Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy | Pierwsza Niesymfoniczna Orkiestra Ukulele

Autor: Konstancja Łazowa