Akademia Gitary poleca: Desiderio w Szczecinie

Aniello-DesiderioAniello Desiderio jest obecnie uznawany za jednego z najwybitniejszych gitarzystów klasycznych. Chcą go u siebie gościć organizatorzy festiwali gitarowych na całym świecie. Akademia Gitary zaprasza na jego koncert w Szczecinie 3 września.

Urodzony w Neapolu włoski muzyk swój pierwszy koncert zagrał w wieku ośmiu lat i już wtedy zachwycił publiczność. Kształcił się pod kierunkiem takich wirtuozów jak Battisti D’Amario, Stefano Aruta czy Leo Brouwer. Zdobył 18 głównych nagród na międzynarodowych konkursach, otrzymywał specjalne wyróżnienia za swoje interpretacje różnych rodzajów muzyki. Obecnie koncertuje na całym świecie na prestiżowych festiwalach i w renomowanych salach.

Krytycy muzyczni cenią Desiderio za to, że potrafi „dodać smaku do każdego tradycyjnego przepisu i stworzyć muzyczną ucztę dla słuchaczy”. Ci, którzy mieli okazję uczestniczyć w koncertach włoskiego wirtuoza są pod wielkim wrażeniem jego techniki, która wydaje się nie mieć żadnych ograniczeń. W środę 3 września usłyszymy go w szczecińskim teatrze „Pleciuga”. Artysta zaprezentuje swoje interpretacje muzyki takich kompozytorów jak Isaac Albeniz, Napoleon Coste, Mauro Giuliani, Dionisio Aguado czy Carlo Domeniconi. Co ciekawe, w jego programie usłyszymy też utwór K 16 szczecińskiego kompozytora Krzysztofa Adriana.

Akademia Gitary: poleca

Aniello Desiderio | 3.09.2014 | Teatr „Pleciuga” w Szczecinie | godz. 19:00

Zapraszamy!

Autor: Karol Kaminski